forex trading logo

Oferta Leczenia

klocki
Polecane Artykuły
Zaburzenia mowy dzieci upośledzonych umysłowo PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr L. Łukaszewicz   
niedziela, 11 kwietnia 2010 21:19

Są dwa zasadnicze modele rozwoju mowy osób upośledzonych umysłowo. Pierwszy dotyczy osób lekko upośledzonych umysłowo, drugi – jednostek głębiej upośledzonych. Model rozwoju mowy osób lekko niedorozwiniętych umysłowo nie różni się zasadniczo od modelu rozwoju mowy osób z normą intelektualną, ponieważ:

Więcej…
 
Wczesna stymulacja logopedyczna dzieci z obciążonym okresem ciążowo - okołoporodowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr L. Łukaszewicz   
środa, 07 kwietnia 2010 23:06

Dzieci z obciążonym okresem ciążowo – okołoporodowym są zwykle zaliczone do odpowiednich grup dyspanseryjnych i otoczone szczególną opieką pediatry i specjalistów oceniających i wspomagających ich rozwój psychofizyczny. U wielu noworodków, niemowląt i małych dzieci obserwowane są także różnego rodzaju zaburzenia funkcji, nie zawsze związane ze stałym uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego (o.u.n.) lub zmysłów. Znaczna część tych dzieci, jeśli nie uzyska wcześnie pomocy, to w swoim dalszym rozwoju ma trudności z realizacją kolejnych etapów różnych umiejętności. Wiele z tych dzieci wymaga między innymi wspomagania kształtowania funkcji warunkujących rozwój mowy. Do logopedy jednak w większości przypadków kierowane są wówczas, kiedy nieprawidłowo mówią.

Więcej…
 
Kształtowanie umiejętności komunikacyjnych u małego dziecka z głęboką wieloraką niepełnosprawnością PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr L. Łukaszewicz   
środa, 07 kwietnia 2010 15:06

Skuteczne porozumiewanie się dziecka z wieloraką niepełnosprawnością ze swym otoczeniem jest bardzo ważnym czynnikiem warunkującym jego rozwój i doskonalenie wielu funkcji poznawczych i społecznych. Dla dziecka głębiej upośledzonego umysłowo, podobnie jak dla każdego innego, nie mniej silnym przeżyciem i wielką tragedią osobistą jest niezrozumienie go przez innych, prowadzące w konsekwencji do deprywacji potrzeb sensorycznych i społecznych.

Więcej…
 
Problemy karmienia dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr L. Łukaszewicz   
środa, 07 kwietnia 2010 15:06

Dla większości dzieci z m.p.dz. karmienie stanowi problem od urodzenia i przez pierwsze lata. Właściwe spożywanie pokarmów ma ogromne znaczenie dla rozwoju psychicznego, emocjonalnego i społecznego, a także dla rozwoju uzębienia. Dobry wzór karmienia stanowi istotę przyszłej mowy.

Więcej…
 
Terapia mowy dzieci z rozszczepem podniebienia PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr L. Łukaszewicz   
środa, 07 kwietnia 2010 15:06

Rozszczepy warg i/lub podniebienia są przyczyną zaburzenia mowy określanego jako palatolalia, które cechuje nosowanie otwarte oraz różnorodne zaburzenia artykulacji. Wprawdzie rozszczepowi podniebienia z reguły towarzyszy rozszczep wargi, ale w praktyce używa się tylko jednej nazwy : rozszczep podniebienia. Mowa dzieci z tym obwodowym defektem strukturalnym rozwija się z około półrocznym opóźnieniem w stosunku do rówieśników.

Więcej…
 


Dojazd i Kontakt

mapa
ul. Teofila Starzyńskiego 2
70-506 Szczecin
Gabinet 334 (II piętro, winda)
kom. 500 287 446
logopeda2@gmail.com

Teraz na Stronie

Przebywa 13 gości 

feed-image RSS

Copyright © 2010 www.neurologopeda-szczecin.pl
Wykonanie © Fabryka Stron    Projekt graficzny © themza.com & M. Drogosz    Validation to XHTML 1.0 and CSS 2.1